Kategorie
Samochody

C30 seryjny tuning

Firma Polerstar Performance poddała jednak jednostkę wyjątkowym modyfikacjom. Kierowca Focusa RS kierowca ma pod maską prawie 305 koni mechanicznych. V Volvo c30 zastosowano nowe tłoki, korbowody, wałek rozrządu, a także nowa turbina KKK. Dzięki temu silnik ma moc prawie 410 koni mechanicznych. To jednak nie wszystko. By w pełni wykorzystać tą moc w Volvo c30 inżynierowie firmy Polerstar Performance wyposażyli ten mały samochód w napęd na wszystkie koła. Jest to rozwiązanie bazujące na Haldexie, które jest znane z innych modeli producenta  AWD.

Przeniesienie momentu z silnika na drogę (510 Nm) odbywa sięga pośrednictwem umieszczonych na obydwu osiach dyferencjałów firmy Quaife. Co więcej, Volvo c30 od Polerstar Pefrormance dostało również nowe zawieszenie Ohlinsa, a także nowe, 19-calowe felgi, które zostały wyposażone w opony P Zero od Pirelli. Samochód ten posiada również nowy, znacznie skuteczniejszy układ hamulcowy. W przodzie znajdziemy oprócz tarcz o średnicy 380 milimetrów również sześciotłoczkowe zaciski, natomiast z tylu znajdziemy tarcze o średnicy 340 milimetrów i zaciski z czterema tłoczkami.

Napraw jak najszybciej skrzynie! Skrzynie-biegow.pl Naprawa skrzyni biegów

Wyjątkowo ciekawym rodzynkiem jest oryginalny pakiet aerodynamiczny

Tutaj Polersport Performance pokazał swoje doświadczenie w sportach motorowych. Auto nie jest jednak obwieszone spojlerami, jednak ma doskonałe właściwości aerodynamiczne, szczególnie w porównaniu z seryjnym modelem.

Na razie powstał prototyp, nie wiadomo jednak, czy powstaną nowe modele oprócz tego jednego, pokazowego modelu, bowiem w samochodzie tym drzemie naprawdę spory potencjał.